3 Nisan 2020 Cuma 19:39

Adem Büyük: "Arkadaşlarımla omuz omuza verip mücadele etmeyi özledim"

Adem Büyük: "Arkadaşlarımla omuz omuza verip mücadele etmeyi özledim"

Liglere ara verildiği şu dönemde futbolcularımız, kendilerine verilen programları evlerinde uyguluyorlar. Koronavirüs salgını sebebiyle ev ortamında çalışmalarını sürdüren futbolcumuz Adem Büyük, televizyonumuz GS TV'nin sorularını yanıtladı.

Adem Büyük, "Çok iyiyim. İyi olmak için çaba harcıyorum gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. Sevdiklerim, ailem ve arkadaşlarım için kendime iyi bakmaya çalışıyorum. Bu dönemi en kısa ve en güvenli şekilde atlatacağız." diye sözlerine başlarken röportajın kalan kısmı şöyle gerçekleşti:

Evde bir günün nasıl geçiyor?

Kolay olduğunu söyleyemem ama çocuklarla vakit geçirmek eğlenceli oluyor. Ama futbol oynamaktan biraz daha zor bunu söyleyebilirim. Evde sıkılmamak içinde aktiviteleri çoğalttık çocuklarla beraber. Onun dışında vakit kalırsa eşimle beraber film izliyoruz. Gerçekten çok zor bu dönem hem bizim hem de çocuklar için.

Çocuklar nasıl? Bu durumlarda ebeveynler öğretmen gibi oluyor. Sen nasıl bir öğretmensin?

Açıkçası çok zorlanıyorum bu konuda, çünkü her gün değişik aktiviteler bulmak zorundasınız çocuklar için. Ama onlar için çabalıyoruz ödevlerini günlük olarak yaptırmaya çalışıyoruz. Çünkü onların online eğitimi devam ediyor. Günlük ders bağlantılarında, ödevlerinde eşimle beraber yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Antrenman programı nasıl gidiyor?

Antrenmanlar gayet iyi gidiyor. Bize verilen programlar ev ortamında yapılabilecek planlamaların üstünde açıkçası en üst seviyede bize program verildi. Bunları uygulamaya çalışıyoruz. Bizim için de iyi oluyor. Sonuçta bu süreç nasıl geçecek, ligler ne zaman başlayacak bilmiyoruz. Bu konuda bir fikrimiz yok o yüzden kendimizi hazır tutmamız gerekiyor. Her gün bu antrenmanları, programları uygulamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar her şey olumlu ve güzel gidiyor. Ev ortamında çalışmaya devam ediyoruz.

Beslenmene dikkat ediyorsun. Onunla ilgili neler söylersin?

Profesyonel bir iş yapıyoruz. Sadece bu ortamda değil bundan önceki hayatımızda da buna dikkat etmemiz gerekiyordu. Bu şekilde devam ediyoruz tabii ki dikkat etmemiz gerekiyor. Neticesinde bu bizim işimiz ve bu devam edecek. Hayat bir şekilde devam edecek o yüzden kendimizi hazır tutmamız gerekiyor.

En çok neyi özledin?

Bir futbolcu için en önemli motivasyon kaynağı maçtır, maç oynamaktır. Ben işimi çok seviyorum, severek yapıyorum bu işi. Arkadaşlarımı çok özledim yeri geldi ailemden çok takım arkadaşlarımla zaman geçirdim. Onları özlüyorum. En çok maç oynamayı özledim arkadaşlarımla omuz omuza verip mücadele etmeyi özledim. Umarım bu güzel günler tekrar gelecek ve eski hayatımıza dönüp savaşmaya devam edeceğiz.

Antrenmanlar, çocuklarla ilgilenmeden kalan zamanda başka neler yapıyorsun?

Aslında çocuklarla oynamaktan ve aktivite yapmaktan pek fazla vakit kalmıyor. Bizi çok yoruyorlar bizden daha enerjikler, yaşımız ilerlediği için çok ayak uyduramıyoruz ama onların enerjisine ulaşmak çok zor. Biz sadece eşimle bir film izleyebiliyorsak onunla mutlu oluyoruz.

Sağlık çalışanlarına mesajın nedir?

Allah sağlık çalışanlarımızdan razı olsun, hakları kesinlikle ödenmez. Bizim için çok fedakârlık yapıyorlar. Ailemizden, sevdiklerimizden göremeyeceğimiz fedakârlıkları bizim için yapıyorlar. Hakları ödenmez. Allah hepsinden razı olsun. Onlara yardımcı olmaya çalışalım. Bizim için çok değerliler. Onların verdiği direktifleri harfi harfine uygulamak zorundayız. Bunlar bizim hayatımız için önemli. Hepsinin yüreğine sağlık.