23 Şubat 2020 Pazar 21:58

Teknik direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Kadıköy'deki 3-1'lik Fenerbahçe galibiyetimizin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı. İstatistiklerin çok önemli olmadığını belirten hocamız, taraftarları mutlu ettikleri için sevinçli olduğunu ifade etti.

Maçı takım olarak başından sonuna dek üstün götürdüklerini belirten teknik direktörümüz maç sonrasında şu ifadeleri kullandı:

"Geçen sene de söyledim, daha önceki yıllarda da söyledim. Bu istatistik benim için çok önemli değil. Şampiyon olmadığımız bir yıl burada kazansak ne olur, kaybetsek ne olur. Buna rağmen tüm Galatasaraylılar buna çok sevinmiştir. Camia ve taraftar olarak çok sevinçliyim. Bu galibiyeti onlara armağan ediyorum. 

Dün Beşiktaş - Trabzonspor maçından çok keyif aldık, oyun olarak o maçın gerisine düşmediğimiz için çok sevinçliyim. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ne çalıştıysak, ne dediysek onu yaptılar. 

"3 puanı hak ederek, oynayarak, iyi oynayarak aldık. Oyunun her bölümünü iyi oynadık. İlk 20 dakika oyun kopup gidebilirdi. Topun bizde kalmasını sağladık, Fenerbahçe'nin bizden çabuk top almasına mani olduk, oyun kurdurmadık. Son bölümde her atağımız bize kontraatak olarak dönmesin diye çok iyi sonuçlandırdık. Bir derbide olabilecek en fazla pozisyon yüzdesine ulaştık sanıyorum. Oyuncularımı kutluyorum, hayırlı olsun." 

"Her maçın ayrı bir hikayesi var. Kendi sahanızda oynadığınız herhangi bir maçla burada Fenerbahçe ile oynamak aynı şey değil."

"Bazen teoride düşündükleriniz pratikte olmayabilir. Her düşündüğümüz bazen olmuyor; ama bloklar arasından çıkmaya çok çalıştık. Bunu başardık ve Onyekuru ile çok pozisyona girdik. Sosa ve Ömer de girdi, birçok oyuncumuz pozisyon buldu. Aktif dinlenerek topun bizde kalmasını sağladık. Ne çalıştıysak, teoride olan pratikte ortaya çıktı.." 

"Defans yaptıp tesadüfen duran topla bir gol bulsak bu kadar mutlu olmazdım. Çok üstün bir futbol oynadık. 7'de 7 oldu. Böyle gideceğiz inşallah."

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'in basın toplantısını ise aşağıdaki video aracılığıyla seyredebilirsiniz...