3 Haziran 2012 Pazar 17:47

Galatasaray Lisesi’nde Pilav Günü Yapıldı

Galatasaray Lisesi’nde Pilav Günü Yapıldı

Galatasaray Lisesi Geleneksel Pilav Günü  bugün Galatasaray Lisesi’nde yapıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın da katıldığı Geleneksel Pilav Günü'nde, 50. yıl mezunlarının da aralarında bulunduğu eski kuşak öğrencileri bir araya geldi.

Bu yıl 78’incisi gerçekleştirilen Geleneksel Pilav Günü ön bahçedeki Atatürk heykeline çelenk konması ve saygı duruşu ile başladı.

Eski Başkanımız Ali Tanrıyar'ın yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından açılış konuşmasını 50. yıl mezunları adına Tamer Celasun ve Doğu Özgür yaptı.

Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaray Derneği Başkanı Tevfik Bilge, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal,  Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Başkanı Hayrettin Tuğal, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Köksal Bayraktar  ve Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga’nın konuşmasıyla süren plaket töreninde 50. yılını dolduran 132 Galatasaray Lisesi mezunu plaketlerini aldı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Ünal Aysal, UEFA'nın vereceği kararların kendileri için çok önem arz ettiğini ifade etti.

''Avrupa'daki kurallar masumları cezalandırmak yönünde değil'' diyen Başkan Aysal, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Orada kurallar, kim suç işlediyse onu cezalandırmak üzerine. Burada taraf da değiliz. Kimin suç işlediğini, işlemediğini beyan etmek durumunda da değiliz. Burada adli otoriteler ve bağlı disiplin kurulları bunların gereğini yerine getirecektir. Ama biz bunları zamanında, lazım olduğu gibi yapmazsak bundan dolayı müeyyideler Türkiye üzerine çalışmaya başlar. Bundan gayet tabi Galatasaray da diğer takımlar gibi etkilenir. Bunu katiyetle istemiyoruz. Bütün çalışmalarımız zaten bunu önlemeye dönük.''

Yeni sezon için yaptıkları transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ise Başkan Aysal, ''Programımız hazır, kimleri alabileceğimiz, kimleri alamayacağımızı çok iyi biliyoruz. Teknik ekiple yapacağımız çalışmalar sonucu, önümüzdeki günlerde bu daha da netleşecek. UEFA'nın alacağı ya da almayacağı kararlar bizim için çok önemli'' şeklinde konuştu.

Başkan Ünal Aysal, Erkek basketbol takımında Oktay Mahmuti ile başantrenör olarak devam etmek istediklerini belirtti.

Başkan Ünal Aysal, bazı kulüplerin mali konular nedeniyle futbolda Avrupa kupalarına katılmama cezası aldığının hatırlatılması üzerine, ''Gelecek 3 sezonun mali planlamasını yaptık. Bizim sıkıntımızın olacağını sanmıyorum'' dedi.

Bu arada Başkan Ünal Aysal, Galatasaray'ın tek bir camia olduğunu vurgulayarak, liseli-lisesiz ayırımının yapılmasının da yanlış olduğunu dile getirdi.

Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.