12 Ekim 2018 Cuma 15:40

113. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri başladı

113. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri başladı

Galatasaray Spor Kulübü’nün 113. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen’in Feriköy’de bulunan kabrinin ziyaretiyle başladı. Ziyarete Başkanımız Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Başkanımız Eşref Hamamcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik ve Dilek Kutlu, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp, Galatasaray Futbol Akademisi'nden sporcularımız, Galatasaray Camiası’nın önemli isimleri ve taraftarımız katıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, kabir ziyareti sırasında Kurucu Başkanımız Ali Sami Yen’e mezarı başında hitap ederek “Milyonlarca taraftara sahip, dünyanın en büyük camialarından birinin ateşini yakan bu büyük insana onun aziz hatırası önünde teşekkür etmeye geldik. Galatasaraylılar olarak, Sevgili Başkanımız, size çok teşekkür ediyoruz. Galatasaray olmasaydı, siz olmasaydınız biz hangi ateşin peşinde koşacaktık? Samimi olarak soruyorum ve çok merak ediyorum. İyi ki doğdunuz, iyi ki yaşadınız, iyi ki Galatasaray’ı kurdunuz. Size çok teşekkür ederiz. Allah size ve tüm kurucu arkadaşlarınıza her zaman gani gani rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı.

Süleyman Seba da Kabri Başında Anıldı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve beraberindeki heyet, Ali Sami Yen’i andıktan sonra Türk sporunun önemli isimlerinden, Beşiktaş efsanesi Başkan Süleyman Seba’nın mezarını da ziyaret etti. Başkanımız Mustafa Cengiz burada yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

“Ne mutlu bize ki; çok değerli ve büyük insan olan kurucumuz Ali Sami Yen’i hayırla andıktan sonra bu toprakların yetiştirdiği, bu topraklara ait değerli bir camianın, değerli bir rakibimizin mezarını ziyaret edip burada gördüğünüz bütün değerli insanlarla birlikte onun için dua okuduk. Sevgili Süleyman Seba’yı tanıma ve tanışma onuruna nail olmuştum. Çok değerli, çok beyefendi bir insandı. Bir İstanbul beyefendisiydi. Beşiktaşımıza yakışır bir başkandı. Kendisine hem Türk sporuna hem de Beşiktaş’a verdiği katkılar için tekrar hayırla yad ediyorum. Bu toprakların takımları olan Beşiktaşımıza, Fenerbahçemize, Mardinspor’dan Edirnespor’a kadar bütün takımlarımıza kıyasıya geçen mücadele ve rekabette barış, dostluk, kardeşlik, dürüstlük ve mertlik barındıran bir yarış diliyorum. Bu vesileyle çok değerli insan olan Sevgili Süleyman Seba’yı da anıyor, gani gani rahmet diliyorum.” 

Anma töreni Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve taraftarlarımızla birlikte çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

113. kuruluş yıl dönemi etkinlikleri yarın Galatasaray Lisesi’nde düzenlenecek törenle devam edecek.